Hakkımızda

Biz kimiz?

Hakkımızda

Bizimle ilgili kısa ve öz bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Daha detaylı bilgi için sizleri sohbet etmeye davet ediyoruz.

Meltem Derya SAK ŞAHİN

Meltem Derya SAK ŞAHİN, 1987 doğumlu. Sanata ve güzelliğe olan ilgisi onu sanat yönünde eğitim almaya yönlendirdi. Güzel Sanatlar Lisesinde sanat hayatına ilk adımı attı. Dünyaca ünlü balık Ressamı Şenol Sak’ın kızı olan Meltem Derya, lise yıllarından başlayan fotoğraf dersleriyle, fotoğrafı tanımaya başlar. Eğitimini Abant İzzet Baysal Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği’nde sürdürmüş, fotoğraf üzerinde birçok ustadan dersler almıştır.
Mesleği Resim Öğretmenliği olan Sak ; resimlerinde yağlıboya ve akrilik teknikleriyle çalışmakta, doğa, çevre kirliliği, fabrikalar, dünyanın değişen düzeniyle ilgili izleyenlere mesaj vermeyi amaçlamaktadır.Son çalışmalarında Mevlevi kültürü ve Sufizm konularını işlemiştir.Yurtiçi ve yurtdışında birçok karma sergiye katılmış ve kişisel sergi açmıştır.Bunun yanı sıra Geleneksel El Sanatlarından Ebru, Tezhip, Hat üzerine çalışmalar yapmış, ayrıca Ebru – Tezhip ve Resim alanında eğitim ve workshop’lar vermektedir.
Sanatın bir yaşam tarzı olduğu ilkesini benimsemiş ve hayattaki tüm güzellikleri sanat ile yoğurarak izleyenlere sunmayı hedeflemiştir. Hikaye fotoğrafçılığına olan ilgisi sevdiklerinin güzel ve özel anlarını karelemesiyle başlar.
Fotoğrafta hangi yöne gideceği böylece şekillenmeye başlamıştır.Neden herkes yaşamasın ki bu güzel anları,belgesel tadında o anı her defasında tekrar yaşanan fotoğraflar neden olmasın? Bir zaman sonra değerini yitiren klişe fotoğraflar yerine, sanatsal bir bakış açısıyla çekilmiş kareler her zaman tazeliğini koruyacaktır. Yıllar sonra da gülümseyerek bakacağınız fotoğraflar çekmeyi amaçlıyor. Hikaye fotoğrafçılığına olan ilgisi , sevdiklerinin güzel ve özel anlarını karelemesiyle ve bölgesinde ilk olan doğum fotoğrafçılığı ile başlar. Mesleğe ilk günden beri eşiyle birlikte devam eden meltem derya en mutlu günleri en güzel şekilde ölümsüzleştirmeyi hedeflemektedir..
Biz sevdiğimiz işi yapıyoruz..

Levent ŞAHİN

1986 ocak ayının 3. günü Bolu’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini Bolu’da, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. Sanata olan ilgisi küçük yaşlarda başlayıp, küçük yaşlardan itibarende fotoğrafçılık dalında profesyonel çalışmalar yapmaktadır. Bir çok güzide fotoğraf derneğin kurucu üyeliğinde bulunmuş ve önemli görevler üstlenmiştir. Aynı zamanda yaban hayat gözlemcisi ve fotoğrafçısı olan Levent Şahin, Ornito ve yaban hayat gözlem ve fotoğrafçılığında çalışmalar sürdürmektedir. Hikaye fotoğrafçılığa olan ilgisi sevgili eşinin de telkinleriyle başlar ve insanların en güzel günlerini en güzel şekilde ölümsüzleştirmeyi amaçlamaktadır. Eşi Meltem Derya Şahin ile birlikte el ele verip insanların en güzel günlerini aşk ve sevgi ile ölümsüzleştirmeyi ve hikaye tadında çalışmalar yapmayı hedeflemektedir.

Sağ tuş malesef sitemizde çalışmıyor. Anlayışınız için teşekkürler.